Elektronická požární signalizace

Požární hlásič by se měl stát základním prvkem bezpečného stavu Vašeho obydlí. Navíc od roku 2008 by měly být všechny novostavby takto ochráněny před možným vznikem ohrožení požárem. Hlásič dokáže včasně a velmi rychle detekovat možný potenciál hrozícího nebezpečí a zabránit tak velkým škodám na majetku, v krajním případě i na životech v případě vznikajícího požáru.

bezdrátový kombinovaný detektor kouře a teplotyRozhodli jste se k výběru požárního hlásiče a nevíte si rady?

Protože ne každý požární hlásič se hodí do všech prostředí, navíc trh disponuje různými druhy těchto zařízení, je nutný opravdu správný výběr. Při volbě je nutné přihlédnout k typu požáru nebo plynu, který má detekovat. Hlásič dokáže odhalit vznikající kouř, zápach vznikajícího požáru ale i unikající plyn. Avšak pokud jej špatně vybereme nebo umístíme do nevhodného prostředí, může se stát, že bude reagovat na jiné podněty než je požár.

V nejhorším případě nebude reagovat ani na vznikající požár.

Mezi nejčastější typy těchto zařízení jsou opticko-kouřové vhodné do obytných místností, dále ionizační nebo hlásič oxidu uhelnatého CO. Všechny tyto zařízení by měly být umístěny tak, aby je neohrožovala nadměrná vlhkost či prašnost prostředí. Zapomenout by jste tak měli na koupelnu či dílnu s provozem, kde vznikají různé zápachy, které by mohly tyto zařízení zmást a vyvolat tak planý poplach.

Ochraňte tedy své bydlení včas správným výběrem požárního hlásiče a vyhněte se zbytečným ztrátám na majetku vás i ostatních, protože zde platí pravidlo, že lepší je když Vás vzbudí včas hlásič, než později hasič.