Elektronický vrátný a videovrátný

Zrovna jste se přestěhovali do nového domu či jste změnili působiště Vaší firmy a řešíte jak přijímat návštěvy? Jestliže se necítíte zrovna v oblasti bezpečně nebo chcete mít jen pod kontrolou, kdo k Vám zrovna „zavítal“ na návštěvu, nemusíte se spoléhat už jen na klasické vykouknutí z okna nebo obyčejný zvonek a pak netrpělivě čekat komu, že jste to otevřeli a možná i naletěli.

Avšak řešení existuje! Rozhodně ideálním řešení tohoto problému je zřízení Elektronického vrátného s možností zobrazení videa. V dnešní nevypočitatelné době je to důležitý bezpečnostní prvek, který zajistí bezpečný způsob komunikace i s nevítanými návštěvami, pro mnohé z nás také usnadnění, pro které například chození k brance domu není již lehkou záležitostí.

Elektronický vrátný tak nabízí možnost kdykoliv se podívat, co se děje před kamerou videotelefonu aniž byste museli zbytečně otevírat dveře, či vycházet z domu.

Videotelefon se skládá ze dvou částí a to venkovní a vnitřní jednotky. Ve venkovní jednotce je vestavěna elektronická část, kamera, mikrofon, reproduktor, tlačítko zvonku a běžně také ovládací relé pro elektrický dveřní zámek a IR přisvícení pro noční vidění.

Druhou částí je pak vnitřní jednotka ( a může jich být samozřejmě několik ) ve které je vestavěná elektronická část, zobrazovač, mikrofon, reproduktor, ovládací tlačítka aj. Této vnitřní jednotce se běžně říká "Monitor". Domácí videotelefon (elektronický vrátný) slouží především k přenosu obrazu z vnější jednotky videotelefonu (kamera), do vnitřní jednotky (monitor videotelefonu). Další běžnou funkcí je pak možnost ovládání elektrického zámku tlačítkem na monitoru videotelefonu. Zjednodušeně řečeno někdo na Vás zazvoní a na monitoru se ukáže, zda je to očekávána osoba či s ní nechcete ztrácet svůj drahocenný čas.

Na dnešním trhu jsou na výběr již nejrůznější verze videotelefonů pro různé počty účastníků a jak vidíte jejich ovládání není náročnou záležitostí, tudíž se již nemusíte obávat nechtěných situací nebo zbytečného sbíhání schodů ke dveřím.